Araba Almak İçin Dua

Araba Almak İçin Dua ve Bir mal almak için okunacak dua insanlar tarafından sıklıkla araştırılır. Bu kapsama birçok konu girse de özellikle araba duaları sıkça sorulur. Zira otomobiller, günümüzde ulaşımın daha rahat, pratik şekilde yapılmasını sağlar.

İnsanların hayırlı bir şekilde güzel bir arabaya sahip olmak istemesi dua ile mümkündür. Eğer bir otomobile ihtiyacınız varsa ancak alamıyorsanız, dua ederek istediğiniz sonuçları almanız mümkündür.

Ancak duayı ederken dikkat etmeniz gerekenler de vardır. Duaları yalnızca Allahü Teala’nın kabul ettiği unutulmamalı, buna uygun şekilde davranılmalıdır.  Araba almak için dua arayanlar, büyü gibi uygulamalardan kesinlikle uzak durmalıdır.

Araba Duası Kısa

Günümüzde araba almak için esma, dua insanlar arasında sıklıkla araştırılmaktadır. Arabalar bugün hayatın her alanına girmiş olup insanlara büyük kolaylıklar sağlar. Böylece acil bir durum olduğunda kısa süre içerisinde problemi çözmeniz, işe kısa sürede gidip gelmeniz ve ailece tatile daha iyi çıkmanız mümkündür.

İnsanlar ne isterse Allahü Teala’dan istemelidir. Mal ve mülkün, bilinen ve bilinmeyen her şeyin sahibi o’dur.  Bu nedenle araba almak isteyenler, bunun için el açarak dua etmelidir. Eğer araba almak için dua ihlaslı bir kalple okunursa, duanız kabul olabilir.

İlginizi Çekebilir: Para Yağdıran Dua Denenmiş (1 Günde Yağmur Gibi)

Araba Almak İçin Dua ve Esma

Araba almak için esma oldukça fazladır. Bunlar anlamları ile beraber aşağıda olduğu gibidir;

 1. En Nafi: faydalı şeyler yapan, bütün mahluklara hayır ve fayda sağlayan
 2. Er Rauf: Merhameti ve rahmeti bol olan
 3. El Berr: Kullarına karşı merhameti olan ve onlara hayırlara ulaştıran; cömert ve ihsanı bol olan
 4. El Kadir: Sonsuz güç ve kudret sahibi olan
 5. El Mucib: Canlı ve cansız her şeyin isteğini ve ihtiyacını kendilerinden daha iyi bilen. Kullarının dualarını duyan ve kabul eden
 6. El Kebir: Şanının, yüceliğinin ve büyüklüğünün hududu olmayan, büyüklüğünü ancak kendisi bilen
 7. Araba Almak İçin Dua
 8. El Hafız: Gerçekleştirilen işleri ve davranışları gören, kendisine sığınanı muhafaza eden
 9. El Latif: Lütfu ve ihsanı bol olan. Kullarının tüm isteklerini yumuşak lekilde karşılayan
 10. El Semi: Her varlığın hareketlerini ve sesini duyan. Her sesi anlayıp işiten
 11. El Fettah: Kullarının manevi ve maddi tüm sorunlarını çözen, onlara tüm kapıları açan, her türlü sıkıntıları ortadan kaldıran
 12. El Bari: Tüm yaratılanları örneği olmadan yaratan. Kusursuz yaratma gücüne, kudretine sahip olan
 13. El Müheymin: Her şeyi bilen ve her şeyden haberdar olan. Yarattıklarını kollayan
Bu duayı da okuyun:  Meleklerin Para Getirmesi İçin Dua (Gün İçinde)

Araba almak istiyorsanız, Araba almak için esma seçenekleri arasında olan bu esmaları okumanız mümkündür. Bu esnada halis bir kalbe sahip olmanız, içten bir şekilde etmeniz oldukça önemlidir. Duaları kabul edenin Allahü Teala olduğu unutulmamalı; doğru bir şekilde edilmelidir.

Bir Mal Almak İçin Okunacak Dua

Günümüzde insanların birçok ihtiyacı vardır. Bunları çözmek için Allah’a dua etmek gerekir. Allah’tan araba istemek de bu kapsamdadır. Eğer bir araç sahibi olmak istiyorsanız, bu arzunuz gerçekleşene kadar okumanız gerekir.

Bu bakımdan namaz kıldıktan sonra, öncelikle Araba Almak İçin Dua niyetine Fatiha okunmalıdır. Ardından da Ayete’l Kürsi ve Ali İmran suresinin 18 ve 19. ayetleri, ardından da aynı surenin 26 ve 27. Ayetleri okunmalıdır. Ancak bundan önce eğer gerekiyorsa gusül abdesti almanız şarttır. Ardından da normal bir abdest alınmalıdır.

Bundan sonra dualar sırası ile okunur, Esmaü’l Hüsna da okunursa dualarınız Allah katında kabul edilebilir. Bunun için düzenli okumak önemlidir. Belirli bir zaman olmayıp istediğiniz her zaman okunabilir. Araba almak için dua ederken, özellikle duaların makbul olduğu saatler kaçırılmamalıdır.

Araba Almak İçin Dua
Araba Almak İçin Dua

Bir Şeyi Satın Almak için Okunacak Dua

Bir şeyi satın almak için okunacak dua günümüzde sıklıkla araştırılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken konular da oldukça önemlidir.

Dua ederken tasarruflar, ekstra çalışmalar yok sayılmamalı; tüm çalışmalar eskisi gibi devam etmelidir. Böylece harcanan emeğin karşılığı Allah tarafından verilir. Bunun için her gün dua etmek gerekir. Kabulü için ihtiyacı olanlara sadaka da verilmesi önemlidir.

Dua ederken kişilerin niyetleri temiz ve içten olmalıdır. Ayrıca sadece dille söylememeli, kalben de tekrar edilmelidir. Araba almak için dua her yerde ve her zaman edilebilir; ancak ortamın müsait, sessiz ve temiz olduğuna özen gösterilmelidir.

Bu duayı da okuyun:  24 Saatte Zengin Olma Duası (Çok Zengin Olmak)

Yorum yapın