Depresyonu Bitiren Dua

Depresyonu Bitiren Dua – İnsanlar yaşamları boyunca farklı sebeplerden dolayı depresyona girebilir. Bu gibi durumlar ruhsal anlamda kişileri oldukça zorlar. Bundan kurtulmak isteyenler, depresyonu bitiren dua nasıl edilir bu gibi durumlarda doğal olarak sorulur.

Depresyonu Bitiren Dua

Depresyonu Bitiren Dua

Kadınlar ya da erkekler hayatlarının farklı dönemlerinde depresyona girebilir. Eğer bundan kurtulmak istiyorsanız, dua ederek Allah’ın izniyle kısa sürede geride bırakabilirsiniz. Bu kapsamda bildiğiniz tüm duaları ederek alemlerin rabbine yakarabilirsiniz.

Bu kapsamda bildiğiniz tüm duaları ezbere okumanız mümkündür. Bunun yanı sıra ayrıca Amenerresulü de edebilirsiniz. Ek olarak Depresyonu Bitiren Dualar şu şekildedir;

  1. 3 defa Bakara suresi okuma
  2. 57 kere Ya Mecidü ismi şerifini zikretme
  3. Güneş doğmadan 500 kere Ya Hayyü ismi şerifini zikretme
  4. Her gün 700 kere Ya Bediu ismi şerifini zikretme
  5. 100 kere La İlahe İlla Ente Subhaneke İnni Küntü Minezzalimin duasını okuma
  6. 100 kere Kelime-i Tevhid okuma
  7. Sabah akşam her gün7 kere Hasbiyallahü la ilahe illahü aleyki tevekkeltü ve hüve Rabb’ül arşil azim okuma
  8. La ilahe illallah kable külli şey’in la ilahe illallah ba’de küllü şey’in la ilahe illallah yabka rabbüna ve yefni küllü şey’in duasını okuma
  9. Ya uddeti ınde şiddeti ve ya gavsi ınde kürbeti. Üresni bi-aynikelleti la tenamü vekfini birüknike ellezi ya yüramü
  10. Hasbünallah ve ni’mel vekil okuma

Depresyonu bitiren dua okumak istiyorsanız, bunların her birini etmeniz mümkündür.

Depresyonu Bitiren Duaya Ek Önerileri

Depresyon tanım olarak insanların nasıl hissettiğini, düşündüğünü ve nasıl davrandığını olumsuz şekilde etkileyen bir hastalıktır. Her ne kadar farında olunmasa da oldukça yaygın bir şekilde gözlemlenir.  Sürekli üzüntü halinde olunup zevk veren şeylerden keyif almamaya neden olur.

Bu duayı da okuyun:  Sizinle Uğraşan Birinden Kurtulmak İçin Dua

Bu bakımdan depresyon, insanlara kendi hayatından neşe duyamamalarına neden olur. Böylece gerek okul hayatı gerekse iş yaşantısı etkilenebilir. Bundan kısa sürede kurtulmak istiyorsanız depresyonu bitiren dua edilebilir.  Ancak büyünün haram olduğu unutulmamalı, bu nedenle uzak durulmalıdır.

Depresyonu Bitiren Dua
Depresyonu Bitiren Dua

Depresyonu Sona Erdirmek İçin Neler Yapılabilir?

Depresyonu bitiren dua olarak yukarıdaki duaların her birini okumanız mümkündür. Bunun yanı sıra ezbere bilinen tüm dualar da okunabilir. Ayrıca Kur’an-ı Kerim okuyabilir, ardından buna yönelik dua edebilirsiniz. Aynı şekilde namazdan sonra dua ederken de Allah’a bu konuda yakarabilirsiniz.

Bunun yanı sıra hacet namazı da kılabilirsiniz. Bu namaz iki ya da dört rekat olarak kılınır. 12 rekat kılınabileceği şeklinde rivayet de vardır. Namazı kılacak olan kişi birinci rekatında Fatiha suresi ardından 3 kere Ayete’l Kürsi, diğer üç rekatında da birer Fatiha, birer İhlas, Felak ve Nas surelerini okumaktadır. Namaz dünyaya ya da ahirete yönelik olarak gerçekleşmesi istenen bir şey için kılınabilir. Daha önce Hacet namazı kılmamışsanız bunu nasıl kılabileceğinize internetten kolay şekilde ulaşmanız mümkündür.

Video Kaynağı

Yorum yapın