Birinin Defolup Gitmesi İçin Dua

Birinin Defolup Gitmesi İçin Dua – İnsanlar bazen bir insanın kendilerinden uzak durmasını isteyebilmektedir. Bunun yanı sıra anne-babalar da çocuklarının bazı arkadaşları ile olan arkadaşlıklarını onaylamayabilir. Peki, Birinin Defolup Gitmesi İçin Dua olarak ne okunabilir?

Bu gibi durumlarda insanlar söz konusu kişiden kurtulmak, onları uzakta tutmak için neler yapabileceğini doğal olarak sorar. Bunun için edebileceğiniz çok sayıda dua bulunmaktadır. Düzenli bir şekilde temiz kalple bunları okursanız Allah’ın izniyle sonuçlarını hemen alabilirsiniz.

Ayrıca birinin defolup gitmesi için dua nasıl edilir diyorsanız her zaman hayırlısını istemek gerektiği unutulmamalıdır. Bir şeyin hayır mı şer mi olduğunu sadece Allahü Teala bilir.

Birinin Defolup Gitmesi İçin Dua

Birinin Defolup Gitmesi İçin Dua – İnsanlar gerek kendilerinden gerekse başka insanlardan bir kişiyi uzakta tutmak isteyebilir. Eğer çocuğunuzu bir kişiden uzak tutmak istiyorsanız, neden o kişiden uzak durmasını istediğini de belirterek güzelce açıklamanız önerilir.

Ayrıca ara bozma duası okuyarak da Allah’ın izniyle istediğiniz sonuçlar alınabilir. Bu kapsamda edebileceğiniz çok sayıda dua olup Tebbet de bunlardan bir tanesidir. Eğer Tebbet nasıl edilir bilmek istiyorsanız şu şekildedir:

  1. Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb
  2. Mâ eğnâ anhü mâlühû ve
  3. Mâ keseb Seyeslâ nâren zâte
  4. Leheb Vemraetühû
  5. Hammâletelhatab
  6. Fî cî dihâ hablün
  7. Min mesed

Dolayısıyla Tebbet duası kolay bir şekilde ezberlenebilir ve sık sık okunabilir. Ara bozma duası olarak okuyabileceğiniz dualardan biridir. Ayrıca Kur’an-ı Kerim okuyabilir, ardından da ellerinizi açarak dua edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra vakit namazlarını kıldıktan sonra da ellerinizi açarak buna yönelik olarak Allahü Teala’ya dua edebilirsiniz. Eğer sıkıntı veren insanlardan kurtulmak için dua ne zaman edilir diyorsanız günün herhangi bir zamanında okumanız mümkündür. Ancak İslamiyette duaların makbul olduğu zamanları bilmek, bunlar geldiğine ellerinizi açmak da önerilir. Söz konusu zamanlarda seher vakitleri, mübarek gün ve geceler, Cuma günü öğle ve ikindi arası, iftar zamanı, her günün zeval vakti ve recebin ilk gecesi gibi zamanlar dahil pek çok süre vardır.

Bu duayı da okuyun:  Sürekli Beni Özlesin Bensiz Yapamasın Duası
Birinin Defolup Gitmesi İçin Dua
Birinin Defolup Gitmesi İçin Dua

Birinden Kurtulmak İçin Dua

Sıkıntı veren insanlardan kurtulmak için dua nasıl edilir? Bunun için Tebbet duasının yanı sıra hacet namazı kılmanız da mümkündür. Bu iki ya da dört rekat olarak kılınabilmektedir. Ayrıca 12 rekat olarak kılınabileceği de rivayet edilmektedir.

Bu namaz kolay bir şekilde kılınabilmektedir. Öncelikle öncesinde gusül abdesti ve normal namaz abdesti almanız gerektiği unutulmamalıdır. Ardından her rekatı şu şekildedir:

1. Rekat: Sübhaneke, Euzü Besmele Fatiha, Üç kere Ayete’l Kürsi duaları okunur. Sonrasında ise rüku ve secde yapılır.

2. Rekat: Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas okunur. Ardından ise rüku secde gerçekleştirilir.

3. Rekat: Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas, rüku secde

4. Rekat: Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas okunur. Sonrasında ise rüku secde yapılır ve selam verilir.

Böylece hacet namazı da kılınır. Ardından da hacet duasını etmek kalmaktadır.

Yorum yapın